O NAS

Nazywam się Kamila Pelczar i mam zaszczyt prowadzić moją domową, amatorską hodowlę kotów rasy Ragdoll. Jestem zarejestrowana w OKKiK NO PROBLEM pod patronatem Felis Polonia (FiFe) jednej z największych i najstarszych organizacji skupiającej miłośników kotów rasowych jak również hodowców.

AVOCADO *PL swoje początki może przypisać roku 2011, kiedy to do mojego domu przybyła pierwsza kotka Ragdoll o niesamowicie pięknych, niebieskich oczach, które urzekły nie tylko moje serce.

Śmiało mogę powiedzieć, że miłość do Ragdolli odziedziczyłam po mojej kochanej mamie, która w naszym rodzinnym domu w 2006 roku postanowiła zająć się hodowlą tejże wspaniałej rasy.

Jako (wtedy jeszcze) nastolatka przyglądałam się mamie, z wielkim podziwem na jej ciągłe szukanie informacji o tychże kotach, doszkalanie się w sferze genetyki, szukanie najlepszych linii hodowlanych. Trzymałam za nią i nasze koty kciuki na wystawach. Niejednokrotnie, nocą, z kubkiem kawy w ręku towarzyszyłam jej przy odbieraniu kocich porodów, przeżywałam z Nią każde niepowodzenie, ale także dzieliłam z Nią wszelakie radości związane z prowadzeniem hodowli.
Kochałam te koty, były w naszej rodzinie.

Nastał czas w moim życiu, kiedy to postanowiłam się usamodzielnić zmieniając mieszkanie.

Nie mogę do dziś zapomnieć tej pustki, którą odczuwałam każdego dnia. Nikt mnie nie witał. Nikt nie towarzyszył mi przy porannym myciu zębów. Nikt nie przeszkadzał w codziennych czynnościach, nikt nie mruczał na kolanach. NIE BYŁO KOTA.

Ten okres nie trwał na szczęście długo. Któregoś z jesiennych dni, kiedy to pojechałam w odwiedziny do rodzinnego domu, przy progu drzwi przywitała mnie niesamowitej urody kotka, którą mama kilka dni wcześniej kupiła. Nie mogąc wyjść z zachwytu pojechałam po jej siostrę i od tej pory Zosia (bo tak nazywa się w domu), jest moim najlepszym przyjacielem.

Tak to już jest, że kiedy w domu pojawi się kot, pojawia się i następny. A kiedy są już dwa, trzeci nie robi różnicy. Moje koty żyją ze mną pod jednym dachem, śpią ze mną w łóżku, uczestniczą w każdej domowej czynności. Są dla mnie członkami rodziny i kocham je całym sercem.

Marzę o tym, by kocięta urodzone w mojej hodowli, przynosiły przyszłym właścicielom tyle radości ile wnoszą w moje życie.

„ … Ludzie zapomnieli o tej prawdzie – rzekł lis.
– Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za swoją różę.
– Jestem odpowiedzialny za moją różę… – powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać. „

 

Zasady rezerwacji kociąt !kliknij, aby przeczytać

Uwaga !
•    Uzgodniony wcześniej zakup kociaka musi zakończyć się wpłatą zaliczki  w ustalonej przez nas wysokości na rachunek bankowy.
•    W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego kotka bądź nie odebrania kociaka w ustalonym przez hodowcę terminie, wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi.
•    Jeśli z jakichś powodów będziemy mieli wątpliwości co do uczciwości Kupującego, czy warunków w jakich ma zamieszkać kotek, zastrzegamy sobie prawo do zmiany decyzji i odmówienia sprzedaży kotka – w takim przypadku zwracamy wpłaconą zaliczkę.

Istnieje możliwość dowozu kociaka do nowego domu, na wcześniej ustalonych warunkach.

Cena kociaka, ustalana jest indywidualnie, w zależności od jego budowy, koloru, płci oraz przeznaczenia.